Bemutatkozás

kepIntézményünkben a Tevékenységközpontú óvodai nevelési program irányelveit követve folyik a nevelés-oktatás, mely program középpontba állítja a gyermeki tevékenységre épülő nevelést, és ezt az elvet a teljes nevelési folyamaton keresztül kiemelten kezeljük. Tudatosan, tervszerűen végzett óvodapedagógusi munka, kötetlen, spontán gyermeki tevékenység, játék, jó hangulatú ritmikus mozgás jellemzi napjainkat, ahol reményeink szerint a gyermekeknek igazi gyermekkoruk van. Óvodánk a város külső csendes, nyugodt kertvárosi részén helyezkedik el. A Monori Szivárvány Óvoda három csoporttal működik. Kedves, családias jellegű, csoportszobái barátságosak, ezért a kisgyermekes szülők nagyon kedvelik. Az óvoda berendezése az egyszerűség, a takarékosság, a praktikusság jegyében készült, a helyi sajátosságot tükröző természetes anyagokból. Minden csoportszobának egyéni hangulata, arculata van, sok növénnyel. Víztakarékos WC-öblítők működnek Elterjedt szokás, hogy ha nincs szükség a villanyvilágításra, lekapcsoljuk azt. Az óvoda működése során a rontott (használt) papírt külön tárolóba gyűjtjük, hogy a gyerekek elvihessék onnan rajzolni, hajtogatni esetleg újrahasznosítani stb. A gyerekek foglalkozási eszközeit, játékait körültekintően vásároljuk meg, például: ne legyen mérgező festékkel bekenve, ne legyen a környezetre károst. Nem túl nagy, de játékokban változatos, gondozott udvarral rendelkezünk. Az udvari mozgásfejlesztő eszközök, környezetbarát anyagból készülnek, és megfelelő helyet, teret adnak a gyermekek játékának. Árnyékot adó fák állnak rendelkezésre. A szabadban történő egészséges mozgáshoz, játékhoz megfelelő hely és idő áll rendelkezésre minden nap a gyermekek számára. Az Óvoda minden pedagógusa elkötelezettje a Tevékenységközpontú Óvodai Programnak.